Jak zrobić kurs elektryka online

2023.02.27

2 minuty i 13 sekund

Zdjęcie stockowe

kurs elektryka

Cześć, jestem Elektryczka Izabela i moim hobby jak zapewne się domyślasz jest branża elektryczna. Na moim blogu znajdziesz przydatne i aktualne informacje na ten temat, a od czasu do czasu podzielę się z Tobą także moimi innymi pasjami.

Niniejszy artykuł pod tytułem Uprawnienia G1 G2 G3 – co to jest? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Uprawnienia G1 G2 G3 – co to jest? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach elektrykiem wcale nie musi być tylko mężczyzna. Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonywanie pracy związanej z urządzeniami, sieciami oraz instalacjami elektrycznymi. W dzisiejszym wpisie poruszę temat dotyczący zdobycia państwowych uprawnień, czyli zapisania się na kurs elektryka online także dla elektryczki.

Wymogi prawne

Na wstępnie zaczniemy od wymogów w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska, który od 1 lipca 2022 roku wymaga od każdej osoby starającej się o uprawnienia elektroenergetyczne wykazania świadectwa ukończenia szkoły branżowej lub zaświadczenia o stażu pracy. Ewentualnie innych dokumentów, które znajdziesz tutaj.

Każde uprawnienia elektryczne to nie tylko egzamin państwowy. Zanim do niego dojdzie, musisz zapisać się na kurs bądź szkolenie, które należy ukończyć. Jest to obowiązek! Jeśli, więc myślisz, że certyfikat potwierdzający kwalifikacje dostaniesz bez kursu to, mogę Cię śmiało rozczarować. Nie ma takiej opcji!

Kurs elektryka oraz elektryczki online

Skoro doszliśmy do kwestii kursów, możemy podzielić je na metodę przekazywania wiedzy. Najbardziej tradycyjna forma to szkolenie stacjonarne organizowane przez jednostkę szkolącą, ale moim zdaniem, w obecnych czasach i możliwościach technologicznych są lepsze rozwiązania. Szkolenie stacjonarne jest fajną opcją, w przypadku firm, które chcą przeszkolić przynajmniej 10-osobową grupę pracowników. Wracając do tych lepszych rozwiązań, mam na myśli metody w formie online. Do wyboru mamy platformy e-learningowe, na których samodzielnie przerabiamy materiały do nauki oraz wideorozmowy z grupą kursantów słuchający kilkugodzinnego wykładu. Decyzja należy do Ciebie! Jeśli lepiej uczysz się, słuchając i spisując notatki, kurs wraz z wykładowcą będzie odpowiedni. Jednak, jeśli lepiej czujesz się, ucząc samotnie poprzez czytanie treści, kurs na platformie edukacyjnej będzie strzałem w dziesiątkę.

W Polsce do uzyskania uprawnień elektroenergetycznych potrzebna jest tylko wiedza teoretyczna, dlatego kursy nie zawierają lekcji praktycznych.

Czego nauczy Cię kurs elektryka online?

Kurs przygotuje Cię do pracy przy obsłudze, montażu, remontu, konserwacji oraz kontroli i pomiarów urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych. Oprócz tego zdobędziesz wiedzę w kwestii:

  1. Urządzeń elektrotermicznych,
  2. Sieci trakcyjnych,
  3. Oświetlenia ulicznego,
  4. Urządzeń do elektrolizy,
  5. Zespołów prądotwórczych,
  6. Urządzeń elektrycznych w wykonaniu przeciwwybuchowym,
  7. Urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych do 1kV bądź powyżej.

Jeśli chcesz, zostać elektrykiem bądź elektryczną polecam kursy online, które świetnie i szybko przygotowują do zdania egzaminu państwowego. Szukasz więcej kursów online? Odwiedź stronę uprawnienia-elektryczne.pl i zapisz się już teraz na kurs elektryka online.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania