Szkolenie SEP 1kV dla nieelektryków

2023.02.12

2 minuty i 15 sekund

Zdjęcie stockowe

Cześć, jestem Elektryczka Izabela i moim hobby jak zapewne się domyślasz jest branża elektryczna. Na moim blogu znajdziesz przydatne i aktualne informacje na ten temat, a od czasu do czasu podzielę się z Tobą także moimi innymi pasjami.

Niniejszy artykuł pod tytułem Uprawnienia G1 G2 G3 – co to jest? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Uprawnienia G1 G2 G3 – co to jest? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie jesteś z wykształcenia elektrykiem, ale chcesz zacząć pracować w tej branży? W związku z ostatnimi zmianami wcale nie jest to takie proste. Jednak z moją pomocą, a raczej wskazówkami będzie to zdecydowanie łatwiejsze do osiągnięcia. Zapraszam, więc do przeczytania dzisiejszego wpisu.

Zacznę od samego początku, czyli od zmian w prawie, które nastąpiły 1 lipca 2022 roku. Od tego czasu każda osoba, która chce zdobyć uprawnienia elektryczne (zapisać się na wymagany kurs oraz egzamin państwowy) musi przedstawić świadectwo ukończenia szkoły w kierunku elektroenergetycznym. Więcej informacji o innych dokumentach znajdziesz w tym wpisie.

Co jednak, gdy takiego wykształcenia nie mamy? Mamy kilka możliwości, o których będę pisać poniżej. Oprócz tego najlepszą pomocą będzie skontaktowanie się z firmą, która zajmuje się realizacją szkoleń lub kursów online. Powinna ona udzielić wszelkich informacji o tym jak zapisać się na szkolenie SEP dla nieelektryków.

Szkolenie SEP dla nieelektryków – zaświadczenie

Innym rozwiązaniem na zdobycie wymaganych kwalifikacji, oprócz przedstawienia świadectwa jest załączenie takiego dokumentu jak „zaświadczenie o stażu pracy od pracodawcy”. Jeśli, więc aktualnie pracujesz w jakiejś firmie bądź jesteś na etapie przyjęcia na stanowisko lub masz dobre kontakty z poprzednim pracodawcą poproś o wystawienie takiego zaświadczenia. Bardzo często wzór do pobrania udostępnia Ci firma szkoleniowa, która prowadzi cały proces zdobycia uprawnień.

Brak wykształcenia i niemożność załatwienia zaświadczenia? Co wtedy?

Wiem, że wprowadzony przepis bardzo utrudnia zostanie elektrykiem osobom, które nie mają branżowego wykształcenia oraz nie mogą otrzymać wymaganego zaświadczenia od pracodawcy. Dość często firmy szkoleniowe informują o tych dwóch możliwościach i wręcz nie chcą udzielić pomocnych wskazówek. Jestem tym faktem zdziwiona, bo przecież to strata pieniędzy. 🤔 Mając jednak kontakt z zaprzyjaźnioną firmą szkoleniową, która oferuje szkolenia SEP dla nieelektryków „uprawnienia-elektryczne.pl” wiem, że mamy wyście z tej sytuacji. Nie będę tego jednak tutaj zdradzać, dlatego jeśli szukasz pomocy w opisywanej kwestii, zachęcam do skontaktowania się z nimi. Ręczę, że na pewno rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i będziesz wiedzieć jakie kroki podjąć, by pracować przy elektroenergetyce.

Jeśli uda Ci się zdobyć uprawnienia elektryczne to wiedz, że za 5 lat (taki czas są ważne otrzymane kwalifikacje) nie trzeba już pokazywać żadnego świadectwa czy zaświadczenia, a tylko certyfikat z eksploatacji lub dozoru.

Mam nadzieje, że mój wpis był pomocny. I już niedługo otrzymacie swoje uprawnienia po ukończeniu nauki na szkolenie elektryczne SEP dla nieelektryków!

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania